نمایش دنیای وارونه در «تئاتر رویاها»/ نبرد نزدیک در «المپیکو»

 

نمایش دنیای وارونه در «تئاتر رویاها»/ نبرد نزدیک در «المپیکو»

به گزارش تسنیم، زنگ آغاز مرحله یک‌هشتم‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در حالی امشب (سه‌شنبه) با 2 جدال به صدا در می‌آید که شرایط تیم‌ها و بازیکنان نسبت به روز قرعه‌کشی این مرحله کاملا متفاوت شده است.

 منچستریونایتد - پاری‌سن‌ژرمن، «دنیای وارونه» نام نمایش «تئاتررویاها»

مصادق بارز جمله بالا، شرایط موجود در حساس‌ترین جدال سه‌شنبه شب بین منچستریونایتد و پاری‌سن‌ژرمن است. وقتی نام 2 تیم کنار هم قرار گرفت، خیلی‌ها با توجه به شرایط آن زمان 2 تیم،حکم به صعود پاری‌سن‌ژرمن دادند. تیم پایتخت با ثبت رکورد بیش‌ترین پیروزی متوالی از ابتدای فصل در تاریخ 5 لیگ معتبر اروپا، خلل‌ناپذیر نشان می‌داد و در سوی مقابل منچستریونایتد در یکی از بدترین روزهای دوران معاصرش با مورینیو، مدام به تیم‌های متوسط لیگ برتر انگلیس می‌باخت و تا رده ششم لیگ هم سقوط کرده بود. حالا اما در عرض کمتر از 3 ماه شرایط کاملا متفاوت شده است. منچستریونایتد با مربیگری سولسشایر 9 بازی از 10 بازی اخیر لیگی را برده و در حال حاضر در رده چهارم جدول لیگ قرار دارد. در سوی مقابل پاری‌سن‌ژرمن هر چند در لیگ فرانسه به اقتدار خودش ادامه می‌دهد اما بابت لشکر مصدومانش، نگرانی‌های زیادی دارد و با نگرانی پا به نبرد اولدترافورد می‌گذارد.

 مصدومان پرتعداد، بلای جان تیم توخل 

کاوانی در بازی منجر به برتری یک بر صفر  پاری‌سن‌ژرمن مقابل بوردو در ابتدای هفته مصدوم شد و  به این جدال بزرگ نمی‌رسد. علاوه بر او، نیمار، دیگر ستاره خط حمله هم به خاطر مصدومیت نمی‌تواند تیم توخل را همراهی کند. بازگشت وراتی به ترکیب در بازی با بوردو برای هواداران تیم پاریسی خوشحال‌کننده بود اما او هنوز به آمادگی کامل نرسیده، با این حال توخل اطمینان داده در اولدترافورد بازی خواهد کرد. از طرفی، مونیه هم دیگر غایب تیم فرانسوی خواهد بود. در سوی مقابل اولگنار سولسشایر نه تنها مصدوم کلیدی  ندارد، بلکه برای اطمینان در بازی شنبه مقابل فولام به چند مهره کلیدی خودش مدت کمی بازی داد تا همگی سرحال به بازی بزرگ سه‌شنبه شب وارد شوند. تنها بازیکن غایب شیاطین سرخ، مارکوس روخوی آرژانتینی نام دارد.

ترکیب احتمالی 

منچستریونایتد: دخه‌آ، یانگ، لیندلوف، بایی، شاو، ماتیچ، هررا، پوگبا، لینگارد، مارسیال و رشفورد

پاری‌سن‌ژرمن: آراولا، مارکینیوش، کیمپمبه، سیلوا، دیابی، پاردس، دراکسلر، برنات، امباپه، چوپوموتینگ و دی‌ماریا

رم - پورتو؛ نبرد نزدیک در «المپیکو»

 در دیگر بازی سه‌شنبه شب از ساعت 23:30، رم در ورزشگاه «المپیکو» میزبان پورتو خواهد بود. رم در چند هفته اخیر روند پرفراز و نشیبی در سری A داشته و در خط دفاع و حمله متزلزل نشان می‌دهد، با این حال لیگ قهرمانان، حال و هوای متفاوتی به تیم پایتخت ایتالیا می‌دهد. در سوی مقابل پورتو با درخشش کاسیاس در دروازه‌اش در لیگ پرتغال اوضاع مطلوبی دارد و به لطف تجربه بالا در مراحل حذفی لیگ قهرمانان، قطعا رقیب خطرناکی برای رم میزبان خواهد بود.پورتو 2 فصل پس از رسیدن به مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا موفق به شکست دادن رم در پلی‌آف فصل 207-2016 لیگ قهرمانان آن هم با نتیجه مجموع 4 بر یک شد.

برنامه بازی‌های شب اول و دوم دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا

سه‌شنبه، 23 بهمن‌ ماه 

 منچستریونایتد - پاری‌سن‌ژرمن، ساعت 23:15

رم - پورتو، ساعت 23:15

چهارشنبه، 24 بهمن ماه

آژاکس - رئال مادرید، ساعت 23:15

تاتنهام - بورسیا دورتموند، ساعت 23:15