استانی شدن انتخابات به اختلافات قومی دامن می‌زند

 

استانی شدن انتخابات به اختلافات قومی دامن می‌زند

سید حسین نقوی حسینی، نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با تسنیم، ضمن مخسینات با طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: با استانی شدن انتخابات، تشکیلات حزبی در راس قرار می‌گیرد و این در حالی است که در کشور ما تشکیلات حزبی دچار نقصان است.

وی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات سبب قطع حلقه ارتباطی با مردم می‌شود، افزود: با این روش کسانی به مجلس راه پیدا می‌کنند که صاحبان پول و قدرت هستند، از سوی دیگر انسجام و وحدت از بین می‌رود و اختلافات قومی و مذهبی افزایش می‌یابد.

نماینده مردم ورامین در مجلس تصریح کرد: با این شیوه، نمایندگان کانون‌های قدرت به مجلس راه پیدا می‌کنند و نمایندگان شهرستان‌ها و روستا‌ها دیده نمی‌شوند.

نقوی‌حسینی با تاکید بر اینکه ‌ استانی شدن انتخابات مجلس، مشارکت مردم در انتخابات را به شدت کاهش می‌دهد، گفت: با این طرح، مشارکت مردم به یک دهم کاهش می‌یابد.

نقوی تصریح کرد:‌ با استانی شدن انتخابات، نماینده و مردم از هم جدا می‌شوند. نماینده وکیل مردم است و حلقه واسطه بین حکومت و مردم به شمار می‌رود که با استانی شدن حلقه ارتباط قطع می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: استانی شدن انتخابات مجلس زمینه بحران را در کشور ایجاد می‌کند و تنش‌هایی را در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف به وجود می‌آورد که این تنش‌ها جز ساختن گروه‌های معاند و اقلیت ضدنظام نتیجه دیگری ندارد.