سناتور «کلوبشار» به عرصه رقابتهای ریاست جمهوری آمریکا پیوست

 

سناتور «کلوبشار» به عرصه رقابتهای ریاست جمهوری آمریکا پیوست

به گزارش مهر به نقل از رویترز، سناتور «امی کلوبشار» از حزب دموکرات روز یکشنبه در یک گردهمایی سیاسی در ایالت «مینسوتا» آمادگی خود را برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد.

با اعلام این خبر، وی نخستین نامزد میانه رویی است که قصد دارد با تمرکز بر سیاستهای متمایز و درایت خاص خود در عرصه رقابتی تنگاتنگ، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی و نامزد احتمالی جمهوریخواهان را در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ به چالش بکشد.

وی در سخنانی خطاب به جمعیت حاضر در این گردهمایی گفت: «از شما می خواهم در این کارزار انتخاباتی به ما بپیوندید. این یک کارزار خانگی و محلی است. من از ابزارهای سیاسی بی بهره ام. من از خانواده ای ثروتمند برنخاسته ام. اما آنچه که انجام می دهم همین است. من ثبات دارم. خانواده و دوستانی دارم».

وی در ادامه افزود: «من در چشمان شما نگاه خواهم کرد. آنچه که در فکرم می گذرد را به شما خواهم گفت. من بر انجام امور تمرکز خواهم کرد. این همان کاری است که تمام عمرم انجام داده ام. و مهم نیست که چه باشد، من آن را از صمیم قلب انجام خواهم داد».

بدین ترتیب، این حقوقدان و دادستان پیشین از ایالت مینسوتا به فهرست امیدهای حزب دموکرات برای کسب مقام ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ پیوست. از دیگر افراد حاضر در این فهرست می توان به سناتور «کوری بوکر» از ایالت نیوجرسی، «کامالا هریس» از ایالت کالیفرنیا و «الیزابت وارن» از ایالت ماساچوست اشاره کرد.

شایان ذکر است که سناتور «الیزابت وارن» نیز روز یکشنبه بطور رسمی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا اعلام کرد. وی پیش از این نیز با ابراز تمایل به شرکت در انتخابات ۲۰۱۰، کمیته ای را از ابتدای سال نو میلادی برای بالا بردن شانس خود در رقابت‌های درون حزبی تشکیل داد.