۶۵۰ زائر اولی از پانزدهم اردیبهشت به عتبات اعزام می‌شوند


به گزارش گروه فرهنگی نیوزگزاری سینا، حجت‌الاسلام، ولی الله عادلی؛ مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه یکی از نیات موقوفات کشور که در سامانه جامع به ثبت رسیده اعزام زائران بار اولی به زیارت امام حسین (ع) است به برگزاری پنجمین دوره طرح ملی زائران حرم حسینی (ع) اشاره کرد و افزود: این طرح برای پنجمین سال متوالی و از پانزدهم اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و بر اساس آمار اعلامی ادارات اوقاف کشور در این دوره ۶۵۰ نفر از زائران باراولی حضرت امیرالمومنین (ع) و اباعبدالله‌الحسین (ع) به عتبات عالیات مشرف خواهند شد.

وی با اشاره به آثار و خدمات وقف در حمایت و خدمت‌رسانی به افرادی که تاکنون به عتبات عالیات مشرف نشده‌اند، تصریح کرد: در مجموع ۹۰۰ موقوفه و یک هزار و ۱۲۵ نیت مرتبط با کمک به زوار عتبات عالیات در کشور وجود دارد که در قالب این طرح عواید آن صرف حمایت از افرادی می‌شود که تاکنون به عتبات عالیات مشرف نشده‌اند.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف تأکید کرد: طرح ملی زائران حرم حسینی (ع) با هدف اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در موضوعات کمک به زوار عتبات عالیات، زوار فقیر، زوار مستمند و کرایه زوار ائمه با رویکرد شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی از آثار و برکات وقف اجرایی می‌شود.

حجت‌الاسلام عادلی درباره بهره‌مندان از طرح ملی زائران حرم حسینی (ع) گفت: افراد مستحق، مطابق نیت واقف از طریق ائمه جمعه و جماعات، معتمدین محلی، خیران، نهاد‌های حمایتی، هیئت امناء امامزادگان و بقاع متبرکه و… به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها معرفی شده‌اند تا ضمن خدمت‌رسانی مطلوب و کریمانه به این افراد، اجرای نیت صحیح انجام شود.

وی ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور جهت اجرای امینانه نیات واقفان، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی از آثار و برکات اجرای نیات واقفان در جامعه، زمینه‌سازی ایجاد وقف جدید متناسب با نیاز‌های روز، ترغیب، تشویق و جذب خیران در امر کمک به زوار عتبات عالیات را از دیگر اهداف طرح زائران حرم حسینی (ع) برشمرد و یادآور شد: سال گذشته تعداد ۴۷۵ زائر از محل اجرای نیات واقفان از این طرح بهره‌مند شدند.

وی در پایان تأکید کرد: با اجرای طرح ملی زائران حرم حسینی طی پنج سال اخیر بیش از ۲۷۷۵ زائر بار اولی به صورت رایگان از خدمات این طرح بهره‌مند شده‌اند.