زندانیان ایرانی در تایلند به کشور بازمی‌گردند

 

زندانیان ایرانی در تایلند به کشور بازمی‌گردند

به گزارش فارس، با تلاش‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در تایلند و رایزنی با مقام‌های این کشور، قرار شده تعدادی از شهروندان ایرانی دستگیر شده در این کشور ادامه دوره حبس خود را در ایران سپری کنند.

وبگاه «نیشن مابتی میدیا» بعداظهر چهارشنبه نوشت « «نارات ساوتانان» از مقام‌های تایلندی مرتبط با امور قضایی با اعلام این خبر گفته است که 43 زندانی ایرانی ادامه حبس خود را در کشور خود می‌گذرانند.

بر این اساس، کمیته تبادل زندانیان در تایلند اجازه خروج این تعداد ایرانی را صادر کرده و قرار است 23 نفر از آن‌ها روز چهارشنبه با پرواز عازم ایران شوند. بقیه نیز پنجشنبه عازم ایران خواهند شد. «محمد تقی سلطان» سفیر ایران در تایلند نیز شخصا مسئولیت تحویل این افراد را بر عهده گرفت.

مقام تایلندی در توضیح این مسئله گفته است که این اقدام موجب می‌شود زندانیان بقیه مدت حبس خود را نزدیک خانواده باشند و این مسئله به بهبود رفتار آن‌ها و کاهش تکرار جرایم منجر می‌شود.

ایران و 36 کشور دیگر توافقنامه‌ای را امضا کردند که بر اساس آن کشورهای عضو می‌توانند با رایزنی به تبادل زندانیان خود بپردازند. ایرانیان محبوس در تایلند ظاهرا با اتهام حمل مواد مخدر دستگیر شده بودند.